نورپردازی آینه حمام

در برخی مواقع، به تغییری در حمام خود فکر می‌کنیم که طبیعی است که تغییر در دکوراسیون انتخاب صحیح‌تری باشد. مساله‌ای که کمتر به آن در هنگام طراحی دکوراسیون حمام فکر می‌کنیم، نورپردازی آن است. همانطور که این موضوع در سراسر خانه، از جمله اتاق خواب و اتاق نشیمن اهمیت دارد، در حمام نیز بی‌تاثیر نخواهد بود. یکی از عوامل اصلی درون حمام‌ آینه‌ی آن است، به همین منظور نورپردازی آینه حمام سزاوار توجه است.

چرا نورپردازی آینه حمام مهم است؟


چرا نورپردازی آینه حمام اهمیت دارد؟ دلیل اصلی این است که بین تمام قسمت‌های مختلف اتاق، منطقه روشویی تمرکز اصلی هست، چون معمولا روتین‌های صبحگاهی و شبانه در آنجا انجام می‌شود.

فعالیت‌هایی مانند آرایش کردن و اصلاح نیاز به تمرکز و دقت دارند. بنابراین، یک چراغ سراسری برای نورپردازی آینه‌ی حمام مفید است و می‌تواند روش خوبی برای اضافه کردن یک المان دکوری مدرن و شیک به درون اتاق باشد. همچنین اگر بخواهید کارهای مربوط به صورت خود را از نزدیک درون آینه ببینید، این نوع چراغ می‌تواند موثر باشد. هر چند یک آینه‌ی خوب برای بهره بردن مناسب از این چراغ نیاز است. وقتی این دو المان با هم ترکیب می‌شوند، انعکاس خوبی ایجاد کرد و کار روزانه شما کمی آسان‌تر می‌شود، در نتیجه کیفیت زندگی کل خانواده نیز بهبود می‌یابد.

نورپردازی آینه حمام
نورپردازی آینه‌ی حمام

دمای چراغ


زمانی که می‌خواهید طراحی نورپردازی دکوراسیون داخلی حمام و آینه آن را انتخاب کنید، باید به رنگ و دمای آن دقت نمایید. چه در مورد نور طبیعی و چه مصنوعی صحبت کنیم، مقیاس دمای چراغ‌ها به سه تن اصلی تقسیم می‌شوند: گرم، سرد، و خنثی.

پوشش چراغ‌هایی با رنگ‌های گرم، به سمت رنگ زرد تمایل دارند. رنگ‌های سرد شامل تناژ حتی مایل به آبی هستند، در حالیکه رنگ‌های خنثی، بین این دو قرار دارند، و از نظر تکرار نور طبیعی، این نور خنثی بیشترین شباهت را به نور طبیعی دارد. هر کدام از این سه دسته دارای مزایا و معایبی در نحوه تاثیرگذاری بر محیط، مود و حتی دید ما دارند.

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم، در نورپردازی آینه حمام نکته کلیدی میزان کاربردی بودن این چراغ است. انتخاب ایده‌آل، یک نور سفید، خنک یا خنثی است، چون این نورها درخشان‌تر هستند، تاثیر مثبتی بر روان دارند و مهم‌تر از همه در حمام، حس تمیزی بیشتری به محیط می‌دهند.

انتخاب چراغ آینه برای روشنایی بهتر حمام و دستشویی، یکی از نکات اصلی در دکوراسیون حمام است، ما در آتیلالایت با ارائه انواع مختلف چراغ دیواری و سقفی، گزینه‌های زیادی در اختیار شما قرار می‌دهیم تا بهتر و راحت‌تر انتخاب کنید. جهت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

نورپردازی آینه حمام
نورپردازی آینه‌ی حمام

انواع نورپردازی آینه حمام


هنگامی که در مورد رنگ نورپردازی آینه حمام خود تصمیم می‌گیرید، زمان آن است که نوع نور را انتخاب کنید. در اینجا به 4 گزینه اصلی اشاره می کنیم:

  • نور پس زمینه یا نور یکپارچه
  • چراغ دیواری بالای آینه
  • لامپ دیواری قابل تنظیم
  • چراغ سقفی

با توجه به اینکه تفاوت اصلی در موقعیت قرارگیری چراغ است، اغلب انتخاب آن به نظر شخصی افراد بر می‌گردد. بیایید هر یک از آنها را با جزئیات بیشتری بررسی کنیم.

نورپردازی آینه حمام
نورپردازی آینه‌ی حمام

آینه هایی با چراغ های پس زمینه

روندی که در سال‌های اخیز به طور فزاینده‌ای محبوب شده است، به ویژه در حمام، استفاده از آینه با چراغ‌های پس‌زمینه است. این نوع چراغ برای حمام‌های کوچک بسیار کاربردی و ایده‌آل است. چراغ‌های ال ای دی در محیط اطراف آینه ادغام می‌شوند و در نتیجه نوری یکنواخت را توزیع می‌کنند که در مواقعی که به دید نزدیک به صورت خود نیاز دارید، بسیار کاربردی خواهند بود. مزیت دیگر این مدل این است که تمام سیم‌کشی آن پشت آینه پنهان خواهد شد.

یک آینه با نور پس‌زمینه جایگزینی خلاقانه و هوشمند برای چراغ‌های سقفی یا چراغ دیواری است و اگر طرفدار نور کم هستید، این ترکیب بهترین انتخاب برای شماست. این نوع می‌تواند ظرافت خوبی به حمام شما بدهد.

نورپردازی آینه حمام
نورپردازی برای آینه حمام

نورپردازی با چراغ دیواری بالای آینه

اگر چراغ‌های سنتی‌تر را ترجیح می‌دهید، یک راه حل محبوب این است که آینه خود را از بالا روشن کنید و برای همین می‌توان چراغ را روی دیوار در بالای آینه نصب کنید، تا کل قسمت روشویی را روشن نماید.

اگر ثابت باشد و قابل تنظیم نباشد، همیشه چند ناحیه را احتمالاً در سایه می‌گذارد، و لزوما نور یکنواختی ایجاد نخواهد کرد، و باعث می‌شود که برای اصلاح و آرایش نسبت به سایر گزینه‌ها کمی موثرتر باشد. با این حال، انتخاب یک مدل مناسب می‌تواند سبک خاصی را به حمام شما اضافه کند.

نورپردازی آینه حمام
نورپردازی آینه‌ی حمام

چراغ دیواری قابل تنظیم

راه حل سوم برای نورپردازی آینه حمام انتخاب چراغ دیواری قابل تنظیم است، که همانطور که از نام آن پیداست، همه کاره و کاربردی است و به شما این امکان را می‌دهد در هر لحظه چراغ را به جایی که نیاز دارید، هدایت کنید.

در حالی که می‌توان آن را مستقیماً بالای آینه نصب کرد، اما موقعیت ایده‌آل این است که آن را در هر دو طرف آینه نصب کنید، زیرا این امر نورپردازی یکنواخت‌تری بر روی آینه ایجاد می‌کند.

نورپردازی آینه حمام
نورپردازی آینه‌ی حمام

چراغ سقفی

گزنیه چهارم در نورپردازی آینه حمام، این است گه چراغ را از سقف و بالای آینه آویزان کنید. این کار می‌تواند یک المان چشمگیر و جذاب را به دکوراسیون حمام اضافه کند، اما باید در مورد فضایی که می‌توان آن را انجام داد، نیز فکر کنید.

وقتی نوبت به انتخاب چراغ مناسب خانه می‌رسد، شما در حالت ایده‌آل می‌خواهید نور به صورت دقیق و متمرکز به روی شما یا آینه هدایت شود، در عین حال حس زیبایی و شیکی را به فضا بدهد.

arsalanghanbari
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.